Unia Europejska
 • zaloguj się
 • utwórz konto

Studia I i II stopnia

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

 

Witaj na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

 

 

Dołącz do studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – jedynej takiej Uczelni w Polsce!

Tutaj, w IRK możesz zarejestrować się i złożyć zgłoszenie na studia. 😊

 

Zapraszamy Cię i życzymy powodzenia!

Mamy nadzieję zobaczyć się z Tobą w październiku 😊

 

Komisja Rekrutacyjna

Jak złożyć zgłoszenie rekrutacyjne:

 • Wybierz zakładkę "utwórz konto"
 • Potwierdź zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych
 • Załóż osobiste konto rejestracyjne podając swój adres e-mail i hasło
 • Aktywuj osobiste konto rejestracyjne klikając link przesłany przez IRK na Twój adres e-mail
 • Zaloguj się do swojego osobistego konta rejestracyjnego
 • W zakładce "Ustawienie konta" ustaw żądane parametry - zalecamy aby ustawić jako aktywne powiadomienia e-mailem o nowych wiadomościach oraz powiadomieniach - dzięki temu automatycznie wszystkie nowe informacje będą przekazywane natychmiast na Twój adres e-mail.
 • W zakładce "Formularze osobowe" wypełnij i zatwierdź:
  • "Podstawowe dane osobowe"
  • "Adres i dane kontaktowe"
  • "Dodatkowe dane osobowe"
  • Wczytaj zdjęcie - nie jest to konieczne do złożenia zgłoszenia ale musisz uzupełnić zdjęcie - im szybciej tym lepiej - musi zostać zatwierdzone
 • Wypełnij dane dotyczące wykształcenia, w tym również uzupełnij dane dotyczące wyników egzaminów maturalnych lub ocen ze studiów: 

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia:

  • kandydaci z polską tzw. nową maturą (2005-2021) zaznaczają w formularzu tylko pisemne egzaminy maturalne (egzaminy ustne nie są brane pod uwagę); wyniki egzaminów maturalnych kandydatów z polską nową maturą od 2006 r. zostaną również pobrane z Krajowego Rejestru Matur (o ile kandydat wyraził na to zgodę w deklaracji maturalnej)
  • jeżeli nie masz jeszcze świadectwa maturalnego (egzamin maturalny zdajesz w tym roku) to dodając dokument podaj rok w którym zdajesz maturę (2021), kraj (Polska) i po zapisaniu dokumentu w zakładce "Zapisz i edytuj wyniki egzaminów" zaznacz, które przedmioty i na jakim poziomie będziesz zdawać; aby złożyć zgłoszenie nie musisz podawać wyników - uzupełnisz je po otrzymaniu wyników egzaminu
  • jeżeli masz więcej niż jedno świadectwo maturalne wprowadż pełne dane pierwszego świadectwa; wprowadzając kolejne świadectwa uzupełnij tylko ich numery wpisując je po przecinku w polu "Numer dokumentu"; wpisz także najlepsze z uzyskanych wyników
  • kandydaci z polską tzw. starą maturą zaznaczają w formularzu swoje egzaminy dojrzałości i wpisują oceny wg skali w jakiej zostały wystawione,

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia drugiego stopnia wprowadzają do IRK:

  • dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia; dokument należy dodać w sekcji "Wykształcenie wyższe" - jeżeli nie masz dyplomu (nie został jeszcze wydany) to dodając dokument podaj rok (2021), oraz kraj wydania (Polska) - to wystarczy do złożenia zgłoszenia. Jak tylko otrzymasz dyplom uzupełnij pozostałe dane w tym wyniki egzaminów w zakładce "Zapisz i edytuj wyniki egzaminów"
  • supelent do dyplomu ukończenia studiów; kopię (skan) dokumentu należy wczytać razem z kopią dyplomu ukończnia studiów pierwszego stopnia jako poświadczenie średniej uzyskanej w toku studiów z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku - jeśli taka informacja znajduje się w suplemencie,
  • zaświadczenie o średniej uzyskanej w toku studiów pierwszego stopnia - dokument jest wymaganym jeśli w suplemencie nie ma informacji o ww. średniej z wymaganą dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. Kopię (skan dokumentu należy wcztytać razem z kopią dyplomu ukończnia studiów pierwszego stopnia.
  • wszyscy wczytują pliki zawierające zeskanowane ww. dokumenty potwierdzające wykształcenie (świadectwa, dyplomy, suplementy i zaświadczenia) - pliki te podlegają weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną
 • Załącz dokumenty, jeśli są wymagane na etapie rejestracji na studia
 • Zapisz się na wybrany rodzaj studiów / wybrane rodzaje studiów
 • Wydrukuj i wyślij do SGSP podanie
 • Dokonaj opłaty rekrutacyjnej - jej wysokość oraz numer konta znajdziesz w swoim osobistym koncie rekrutacyjnym.
 • Jeśli spełniasz kryteria do zwolnienia z opłaty rekrutacyjnej (sprawdź tutaj), wypełnij formularz "Ankieta dla osób ubiegających się o zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej". Nie zapomnij o wczytaniu dokumentu potwierdzającego uprawnienia do ubiegania się o zwolnienie z opłaty. Pamiętaj, że wniosek o zwolnienie opłaty można złożyć tylko wraz z jednym zgłoszeniem rekrutacyjnym. Przestrzegaj terminu: podanie należy złożyć najpóźniej 7 dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń na wybrany rodzaj studiów.

 

Zobacz też film - "złożenie zgłoszenia rekrutacyjnego" (włącz dźwięk):

 

 

Pytania i odpowiedzi

 

Czy wyrażenie zgody na umieszczenie moich wyników egzaminu maruralnego w Krajowym Rejestrze Matur (KReM) ma jakieś znaczenie?

Tak, bardzo duże. Jeżeli Twoje wyniki są lub będą dostępne w KReM to pobierzemy je bezpośrenio stamtąd. Pod uwagę brane są zawsze najepsze wyniki jakie tam się znajdują. Przyspiesza to znacznie proces rekrutacji i ogranicza możliwość błędu. Warto zadbać o umieszczenie swoich wyników w KReM, gdyż z tego systemu korzysta wiele Uczelni.

 

Nie mam jeszcze świadectwa maturalnego ponieważ maturę zdaję dopiero w tym roku. Jak mogę się zarejestrować?

Wprowadź świadectwo maturalne: podaj rok w którym zdajesz maturę (2021) oraz kraj i zapisz dokument. Następnie w zakładce "Zapisz i edytuj wyniki egzaminów" zaznacz egzaminy, które będziesz zdawać (odpowiednie przedmioty i poziom). Potwierdź wprowadzone dane przyciskiem "Zapisz". Gotowe - teraz możesz złożyć zgłoszenie. Podanie będziesz mógł wydrukować dopiero po tym jak uzupełnisz dane świadectwa maturalnego po jego otrzymaniu.

 

Mam więcej niż jedno świadectwo maturalne ponieważ poprawiałam wyniki. System nie pozwala na wprowadzenie kolejnego domumentu. Co mam zrobić?

W pierwszej kolejności wprowadź najstarsze świadectwo. Dodając kolejne w polu numer świadectwa, po przecinku podaj następny numer. Postępuj tak z każdym kolejnym świadectwem. Wczytaj skany wsztstkich świadectw zaznaczając ich numery w nazwie pliku lub w tytule pliku.

Wpisując wyniki wpisz najwyższe jakie uzyskałaś.

 

Zdałem maturę ale w tym roku poprawiam wyniki. Jak to zaznaczyć?

Nic nie musisz zaznaczać. Jak już dostaniesz tegoroczne świadectwo wpiszesz je jako kolejny dokument (zobacz poprzednie pytanie).

 

Gdzie mam wczytać kopię suplementu dyplomu ukończnia studiów?

Suplement dyplomu ukończenia studiów jest wymagany jako poświadczenie średniej ocen uzyskanych w toku studiów pierwszego stopnia. Kopię (skan) dokumentu nalezy wczytać w tym samym miejscu co kopie dyplomu ukończnia studiów pierwszego stopnia.

 

Czy zaświadczenie o średniej ocen uzyskanych w toku studiów pierwszego stopnia jest wymagane?

Tylko wtedy, kiedy w suplemencie do dyplomu ukończnia studiów pierwszego stopnia nie ma informacji o średniej ocen obliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Kopię (skan) dokumentu nalezy wczytać w tym samym miejscu co kopie dyplomu ukończnia studiów pierwszego stopnia.

 

 

 

 

Przydatne linki

Jeżeli informacje, które umiściliśmy w IRK nie są dla Ciebie wystarczające to wszelkie dokumenty w których zawarto szczegółowe informacje dotyczące kryteriów przyjęć, harmonogramu rekrutacji, wymaganych dokumentów oraz podstaw prawnych znajdziesz TUTAJ

 

Dane kontaktowe

Zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną poprzez system IRK - jest naszybsza i najbardziej niezawodna forma kontaktu.

 

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

ul. Juliusza Słowackiego 52/54

01-629 Warszawa

e-mail: rekrutacja@sgsp.edu.pl

tel. 693-001-298 (pn-pt w godz. 12:00-14:00)